Kurmenes skrējiens 2017

Teksts un foto: Austra Galvanovska

Stelpes skolēni dienu pēc Valles vieglatlētikas sacensībām devās uz Kurmeni, kur notika ikgadējais Kurmenes skrējiens. Tajā piedalījās Dairis Vasiļjevs, Markuss Makarovs, Krists Užulis, Roberts Sprindžuks, Markuss Mikus Puziņš, Raivo Kukojs, Dainis Vasiļjevs, Andris Simanovičs, Tomass Sproģis un vienīgā meitene Megija Lukjanova.

Bērni piedalījās divās vecuma grupās no trim (16+), kur 6-10g. skrēja nepilnu kilometru, bet 11-16g. – 3km pa lauku ceļiem un mežotā apvidū, kur skrējējus pārsteidza negaidīts šķērslis – milzīga lāma taciņas vietā, kuru nu vajadzēja apskriet pa līkumainā apkārtceļa mīksto, bet nelīdzeno sūnu paklāju. Visi censoņi godam noskrēja distanci, lai gan viegli nebija. Arī sporta skolotāja piedalījās skrējienā un, tuvojoties finišam, stelpieši saskrēja apkārt un, skaļi atbalstot skolotāju, palīdzēja viņai pēdējos distances metrus sasparoties finiša cienīgam spurtam. Prieks, ka Stelpes pamaskolas skolēni ir ne tikai sportiski, bet arī draudzīgi un prot atbalstīt viens otru kā īsta komanda!

Īsi pirms rezultātu paziņošanas visi skrējiena dalībnieki tika aiciāti uz mielošanos ar uz ugunskura vārītu zupu, kas tika izēsta līdz pēdējai pilītei, jo apetīte pēc tādiem skrējieniem rodas varen laba. Kad visi bija kārtīgi ieturējušies, pasākuma rīkotāji pārsteidza dalībiekus ar vēl vienu gardumu – sulas saldējumu.

Pēc tam bija kārta apbalvošanai un 6-10g.vecuma grupā zēniem 3.vietu sīvā cīņā izcīnīja Roberts Spridžuks! Zēns balvā saņēma skaistu kausu, diplomu, saldumu paciņu un piedevās sauju konfekšu. Arī tie, kam šoreiz neizdevās tikt pie kārotajiem kausiem, tika apbalvoti ar atzinības rakstiem par piedalīšanos un riekšavu saldumu.

Gandarīti un priecīgi par viesmīlīgo uzņemšanu, skrējēji, vēl izspēlējuši futbola maču, devās mājup. Un nākamgad skriešot atkal!